Erken Kaybedenler

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Erken Kaybedenler by Emrah Serbes Summary

AnKara polisiyeleriyle tanıdığımız Emrah Serbes, bu defa direksiyonu kırıyor ve edebiyatımızda pek de işlenmemiş bir başka meseleye el atıyor. Erkek çocukların enerjik, hüzünlü, alengirli dünyasına giriyoruz... Baba çalışıyor, anne ev hanımı, muhafazakârlığın kalesi...İşçiler, yoksullar, teyzeler, abiler... Kolay ağlayan sert adamlar... Taşra seyrekliği, mahallenin kalabalığı... Kıskanç, gururlu, saf ergenler... Emrah Serbes, çabuk öfkelenen, kolay vazgeçen, baştan çıkmış erkek çocukları konuşturuyor... Kederli, insana dokunan komik hikâyeler bunlar... “Dizinin dizime değişi, Handan’ın annesi için bir kelebeğin kanat çırpışıysa benim için kasırgaydı. Kaç sene geçti, hâlâ unutmam, günde en az beş sefer aklıma gelir. Biliyorum bu durumun, kökeni memeden kesildiğim güne kadar uzanan psikolojik nedenleri vardır. Ama bir kadını unutulmaz yapan şey, bir vakitler ona duyulan arzunun şiddetiyle doğru orantılı değil midir? O arzunun kıyısında, gerçekleşme olasılığının tam yanı başında, sanki arada başka hiçbir engel yokmuş gibi rahat davranabilmekle, kendini o tatlı yanılsamaya kaptırabilmekle doğru orantılı değil midir? Bu olgunun da mı sorumlusu benim mutsuz geçen çocukluğum? Cevap? Yok! Kalırsın öyle...” Taşrada ve kâinatta, yapayalnız kalmış erkek çocukların hikâyesi... Erken Kaybedenler... Yoldan çıkmış bir neslin manifestosu...

Öykünün Kedi Gözü

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Öykünün Kedi Gözü by Semih Gümüş Summary

Eleştiri yazınımızın önde gelen isimlerinden Semih Gümüş, edebiyatın her alanına yayılan yazılarıyla güncel eleştirinin de kendi okurunu yaratabileceğini gösteriyor, çıkardığı öykü dergileriyle "öyküsever" bir eleştirmen olarak da öne çıkıyor. Öykünün Kedi Gözü, onun öykü üzerine yazılarından derlediği ikinci kitabı. Daha önce yayımladığımız Öykünün Bahçesi ile büyük ilgi gören Gümüş’ün bu kitabı da genç öykü yazarlarıyla sıkı okurlar tarafından beğeniyle okunacak. Kitap, öykücülüğümüzün kısa bir tarihçesi ile başlıyor. Nabizade Nâzım’dan Sait Faik’e, Onat Kutlar’dan Murathan Mungan’a uzanan çizgi değerlendiriliyor. Ardından son yılların öne çıkan öykü kitapları hakkında ayrıntılı eleştiriler geliyor. Öykü sanatının kapılarını hem okur hem yazar olarak açmak isteyenlere yönelik çok önemli bir kaynak.

Notos Öykü 17 - Edebiyatımızın Önünü Açacak Yollar

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Notos Öykü 17 - Edebiyatımızın Önünü Açacak Yollar by Kolektif Summary

Edebiyatımızın önünü açacak yollar Metin Yeğin: “Programım, yeryüzünün lanetlilerinin programı.” Lal Laleş ile Kürt edebiyatı ve şiir Bodrum’un Kültür Sanat Haritası İki aylık edebiyat dergisi Notos’un Ağustos’ta yayımlanan 17. sayısının kapak konusu, Edebiyatımızın önünü açacak yollar başlığını taşıyor. “Kalıpların dışına çıkmak için hangi yeni biçimler denenebilir?” sorusu çevresinde, bugüne dek gündeme getirilmemiş bir yazınsal sorunu ele alan Notos, edebiyatımızın yakın geleceğine ışık tutacak yazınsal arayışları, biçimleri, deneysel edebiyatın sınırlarını tartışıyor. Hasan Bülent Kahraman, Deniz Gündoğan, Cem Akaş, Faruk Duman, Hande Öğüt, Cem Uçan, Özcan Doğan, Kaya Genç, Özcan Türkmen, Cihan Serdar Kızılcık, Ömer Ayhan, Semih Gümüş’ün yazılarıyla. Sıra dışı bir gezgin olan Metin Yeğin de, Latin Amerika başta olmak üzere, dünyanın çok çeşitli yerlerine yaptığı gezileri, yaşadıklarını, yaptıklarını Notos’a anlattı. “Programım, yeryüzünün lanetlilerinin programı,” diyen Metin Yeğin, dolaştığı yerler için yaptığı belgesel filmlerle farklı kültürleri bizim dünyamıza taşıyor. Şair, çevirmen, yayıncı Lal Laleş ile kendi şiiri ve Kürt edebiyatı üstüne yapılan söyleşi de derginin bu sayısının özel bölümlerinden. Notos’un bu sayısında her zaman yaz mevsiminin odak noktasına kurulan Bodrum’un kültür ve sanat mekânlarını tanıtan Bodrum’un Kültür Sanat Haritası da var. Bölüm, Bodrum’da yaşayan ressam Turan Erol ile yazar İlker Karakaş’ın gözlemleriyle tamamlanmış.

Bilgelik ve Hikmet Yolcusuna Satırlar

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Bilgelik ve Hikmet Yolcusuna Satırlar by Adem Özbay Summary

Kitapların kalbi vardır. Bence her kitabın en güzel cümlesi o kitabın kalbidir de aynı zamanda. Çoğumuz kitabı okurken çizer ya da not alır. Ama çizdikleri arasında, not aldıkları arasında bir tanesi vardır ki, o kitaba hayat veren cümledir. O cümleyi unutmanız mümkün olmaz. Aklımız unutsa kalbimiz unutmaz. O cümle her yazarın söylemek istediği, ömrü boyunca aradığı ama yazamadığına, söyleyemediğine inandığı cümledir. Kitaplar sadece kelimelerden, harflerden ibaret değildir. O sayfaların içinde nice hayatlar vardır. Yazarın dünyasından, hayallerden, rüyalardan yaşamlar vardır. Sadece bunlar mı, hayır! Ta ağaç halinde iken o ağacın altında söylenen çoban türküleri, sevenlerin mutluluk sözleri, dertlilerin gözyaşları vardır. Can yoldaşımız kitapların en güzel cümlelerinden bir deste sunmak istedik size. Bir cümle dediysek sizi yanıltmasın. Yukarıda saydıklarımızın olduğu kocaman bir dünya vardır bu satırlarda. Kitabın kalbine bir yolculuğa hoş geldiniz. (Tanıtım Bülteninden) İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 208 Baskı Yılı: 2013 e-Kitap: Sayfa Sayısı: 87 Baskı Yılı: 2013 Dili: Türkçe Yayınevi: Az Kitap Editör : Hale Öner Yayın Yönetmeni : Mehmet Zekai Küpçük Yayın Koordinatörü : Safure Nermin Öz İlk Baskı Yılı : 2013 Sayfa Sayısı : 208 Dil : Türkçe

Notos Öykü 23 - E-kitap Hayatımızda

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Notos Öykü 23 - E-kitap Hayatımızda by Kolektif Summary

E-kitap hayatımızda Oruç Aruoba: “Gürültü içinde sessiz, kalabalık içinde yalnız.” Enis Batur: “Merak Cemiyeti” Hüseyin Cevahir: “Çocuk ve Allah’ta Simgeler, Görüntüler, Çelişmeler” Edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Notos, Ağustos-Eylül, 23. sayısında kapak konusunu E-kitap’a ayırdı. E-kitabın hayatımıza girişiyle birlikte ve zamanla basılı kitapların ortadan kalkacağı endişesi yerinde mi? Uzun yıllardan bu yana, çeşitli yeniliklerin ardından sık sık romanın ya da kitabın öleceği tartışmaları yapılmasına karşın, ne roman, ne de kitap hayatımızdan çekildi. Basılı kitap, açıkça söylenebilir ki, varlığı sona erdirilmesi olanaksız bir nesne olarak yaşamayı kesintisiz sürdürecek. E-kitap ise, yayıncılık dünyasının yeni teknolojiyle arasını düzeltecek, yeni bir kapı açacak. Notos’ta e-kitap konusu, bütün bu yanlarıyla birlikte ele alınırken, okurlar için bir “e-kitap kılavuzu” yerine geçecek bilgiler veriliyor. Derginin bu sayısında, felsefeci Oruç Aruoba ve Fransız yazar Olivier Rolin ile yapılmış iki söyleşi var. Notos, 68 Kuşağı’nın önde gelen kişiliklerinden olan Hüseyin Cevahir’in edebiyat yazılarını yeniden yayımlamayı da sürdürüyor. Hüseyin Cevahir’in, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın şiiri üstüne, Çocuk ve Allah kitabından çıkarak yazdığı eleştiri yazısının da dönemin edebiyat kültürüne önemli bir katkı olduğu görülüyor.

The King of Taksim Square

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

The King of Taksim Square by Emrah Serbes Summary

Seventeen-year-old Çaglar is just another apathetic teenager--except when it comes to his sister, Çigdem, who he believes is the world's most beautiful and brilliant nine-year-old. Determined to display her genius, Çaglar grooms Çigdem's talent into a perfect Michael Jackson impersonation and pursues a sure route to fame: YouTube. Tragically, Çaglar's efforts are sabotaged by a little incident internationally known as the Taksim riots. Now it seems that everyone's too busy watching the people's uprising unfold to click on Çigdem's video. That leaves Çaglar only one recourse: he will have to use the riots to his advantage. After all, who wouldn't want to watch a child doing the moonwalk against the backdrop of political unrest? But as Çaglar strives to showcase his sister, he finds himself pulled into the heart of the uprising and discovers that he may just have talent of his own. From bestselling author Emrah Serbes comes a hilarious, poignant story of a teen's struggle to find his place and launch his sister's star amid Turkey's real-life fight for freedom.

Deliduman

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Deliduman by Emrah Serbes Summary

Tek başıma da kalsam, dünyanın bütün hükümetleri ve onlara oy verenler bana karşı da olsa, dünyanın bütün hükümetlerine karşı ayaklananlar ve onlara destek verenler bana karşı da olsa; bütün dünya, yedi milyar küsur insan tek tek bana karşı da olsa... On yedi yaşındaki Çağlar İyice konuşuyor. Kız kardeşi Çiğdem’i, onu meşhur etme ümitlerini, belediye başkanı dayısını, yakın arkadaşı Mikrop Cengiz’i, taşra muhabbetlerini, depresyonun eşiğindeki annesini, eski sevgilisini, hiç unutamadığı dedesini, hatırlarken kahrettiği babasını anlatıyor. Deliduman, dermansız ve güdük bir ilçeden haykırmaya başlıyor, İstanbul’a uzanıyor. Çocukluğumuzun, hatıralarımızın ve bütün sokaklarımızın üzerinden dangır dungur geçen imar ve para iştahına lanet! Riyakâr dünyaya, Allahsız sermayeye, martılara, küçük bir kızın kalbini kıranlara isyan ediyor. Barikatların arkasında, soluk soluğa, yapayalnız, erken kaybeden bir delidumanın öfkesini çemkiriyor. Emrah Serbes, zamanın ruhunu, Gezi’nin isyancılarını, hürriyetleri için öksürenleri, yerinde duramayanları, küfredenleri, ağlamayı unutmak için yumruğunu sıkanları resmediyor. Deliduman, büyük zamanın ve her zaman kenarda kalanların romanı.

Müptezeller

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Müptezeller by Emrah Serbes Summary

“Üzülme baba,” dedim, “alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. Çalışır ederiz, yine alırız. Ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha.” “Ona üzülmüyorum ki ben,” dedi babam. “Her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. Bak, uçup gitti elimizden balon gibi. Keşke seni ağlatmasaydık çocukken. Keşke sana o akülü arabayı alsaydık.” Güzel olmak isteyen alkolikler, berduşlar, kardeşler… Zembereği boşalmış hayat memat ezberleri, tek gözlü geceler. Yeraltının karın gurultusuna, belalı bir gündüze sarılan cuaralar. Müptezeller, uğultuların, yoksunluğun ve kaybeden delikanlıların romanı. Lime lime, ufalanarak. Emrah Serbes, kenarların soluğunu, dünyaya katlanamayan, kendine gömülen çocukları haykırarak anlatıyor. Yaz biter, güz biter, hep kış gelir

Hikâyem Paramparça

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Hikâyem Paramparça by Emrah Serbes Summary

“Annemin öldüğünü anlatma, onun etkisi altında olduğum için kendisini sevdiğimi düşünmesin.” “Tamam Galip.” “Karanlıkta uyuyamadığım için gece lambasını açık bıraktığımı anlatma, beni ottan boktan korkan biri zannetmesin.” “Tamam Galip.” “İlk defa âşık olduğumu anlatma, beni bu konularda tecrübesiz biri zannetmesin.” “Tamam Galip.” “Geçen sene el frenini çekmeyi unutup Kartal’ı boklu dereye yuvarladığımızı anlatma. Malının kıymetini bilmeyen biri olduğumu düşünmesin.” “Tamam Galip.” “Babamın orospu çocuğu olduğunu anlatma. Onu bizzat ben anlatmak istiyorum.” “Tamam Galip.” Gecenin ilk müşterisi olan, sabahçı kahvelerinde, çorbacılarda ayılan genç adamlar. Bazen en anlamsız yüzü yaşamanın ve bazen yel değirmenini arayan içli bir hatıra. Henüz ölmemişler ve ölümle tanışmamışlara yazılmış hikâyeler... Namluya sürülmüş küfür... Büyümemiş bir çocuk... Pati yapan arabalar, yutkuna yutkuna dinlenen şarkılar ve hayattan meseleler. Kutlanan yenilgiler, “hayat kerpiçten bir gökdelen sevgili kardeşim, yanlış bir parantezde yaşıyoruz. Bırak konuşalım, iki çift laf edelim, yüz yüze bakıyoruz...” Emrah Serbes, hayatı kendine katık eden, sokaktan çağlayan bir sesle yeraltının dumanını anlatıyor bize. Bitmez bir ergen öfkesiyle kuyuya düşmüş çocuklara sesleniyor. Emrah Serbes’ten parça parça anlar, parça parça anılar, paramparça hikâyeler...

Her Temas İz Bırakır

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Her Temas İz Bırakır by Emrah Serbes Summary

Kızılay, Sakarya Caddesi, SSK İşhanı, Dil-Tarih, Atakule, öğrenci evleri... ve Emniyet... Cinayet Masası. Behzat Ç., "yeni müktesebata" uyum sağlayamamış, lambur lumbur, "dişli" bir başkomiser. Müzik dinlemez, polis telsizi dinler. Kitap okumaz, gazeteye spor sayfasından başlar. Herhangi bir siyasi görüşü yok. "İçimizden birinin" üçüncü sayfa haberlerine yansımış hali gibi, adı bile tam değil. 1. Amatör'de duran toplara iyi vuran bir stoperken, topçuluğu bırakıp başkalarını tekmelemeye başlamış. Mesela beş lira için kalbinden adam bıçaklayanları, on üç yaşında kızlara tecavüz eden, namus için en yakın akrabalarını vuranları... Kendi adalet anlayışı bakımından sorun yok; "it uğursuz" kimdir, belli gibi görünüyor... Ama acaba öyle mi? Behzat Ç.'yi ve onun adalet duygusunu da rahatsız eden işler olabiliyor bazen hayatta... At izinin it izine karıştığı bir cinayet... Kim, niye öldürsün bu kızı? Hem niye bu şekilde? Siyaset karışmış desek?.. Garip... Öğrenci âlemine, başka âlemlere, ama asıl polis âlemine dikiz atan, entrikası bereketli bir polisiye...

Son Hafriyat

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Son Hafriyat by Emrah Serbes Summary

“Behzat Ç., Cinayet Büro Amirliği’nde başkomiser,hayata karşı işlenen suçlar uzmanı,cıvık karda mürekkep lekesi gibi büyüyen kana baktı ve yine onu gördü. Gözlerini kapadı.” Behzat Ç., hâlâ işinin başında! Ama ağzını bıçak açmıyor. Tek bir laf çıkmıyor ağzından. El işaretleriyle, çehresiyle, suskunluklarla anlatıyor anlatacağını - ve tabii dellenmeleriyle... Behzat Ç. ve ekibi, kötü bir Renault Toros’la Sakarya Caddesi’nden Ayaş’a kadar altını üstüne getiriyor Ankara’nın. Sadece cinayetçiler değil, belediyenin envai çeşit birimi de altını üstüne getiriyor Ankara’nın. Her yer hafriyat: Kavşak inşaatıydı, kabloydu, boruydu, tamirattı... Sadece onlar da değil ama... Kendine “Red Kit” diyen bir adam da çukurlar kazıp duruyor. Belli, polisle bir meselesi var. Behzat Ç. ve ekibi, Ahlâk Bürosu’na bile nasip olup da hâlâ kendilerine verilmeyen bir Megane’ın hayalini kurarak, kötü Renault’yla Ankara’da fink atıp Red Kit’i arıyor.

They Burn the Thistles

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

They Burn the Thistles by Yaşar Kemal Summary

Yasar Kemal's reoccurring character, Memed, is on the run, hunted by his enemies, wounded, at wit's end, and having lost all faith in himself--that is until me meets an extraordinarily beautiful stallion, itself a hunted creature.

Tababetle Sağlıklı Türkiye

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Tababetle Sağlıklı Türkiye by Ahmetcan İsmail Summary

Tababet, tıp olmakla birlikte, bir millet ve devletinin dünya görüşü, kültürü ve geçmişidir, bir milletin gerçek kültür gücü ve derin medeniyet enerjisidir, bir halkın veya kültür birliğinin çimentosudur. İnanıyoruz ki, yolun sonuna gelmiş görünen Batı tıbbının cevap veremediği her türlü zor ve tehlikeli hastalıklar tababetle kendi çözümüne kavuşacaktır. Herkes kendi kültürüne dönmek suretiyle ecdat talimatları ve sıhhat hikmetlerinden yararlanacaktır. Devlet ve milletin ağır sağlık giderleri büyük ölçüde hafifleyecektir. (...) Bu kitap, tababet hakkında giriş niteliğindeki tanıtım kitabı olup, tababetin savunduğu tıbbi ve felsefi görüşler, ilgili devlet ve bölgelerdeki durumlar ve Türk insanının yaşam kalitesini arttırmaya yönelik öneriler sıralandı, yani tababet hakkındaki ilk kitabın yaşama yakın olması esas alındı. Yayınevi: Cinius Yayınları

Diyarbakır tarihinde Komuk Eli

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Diyarbakır tarihinde Komuk Eli by Halis,Yılmaz Ataksor Summary

Download or read Diyarbakır tarihinde Komuk Eli book by clicking button below to visit the book download website. There are multiple format available for you to choose (Pdf, ePub, Doc).

Praying to Get Results

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Praying to Get Results by Kenneth E. Hagin Summary

Kenneth E. Hagin shows the believer how to get prayers answered. Effective praying, he explains is the result of following ceretain Biblical principles he outlines in this book.

The Migration Conference 2019 - Book of Abstracts and Programme

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

The Migration Conference 2019 - Book of Abstracts and Programme by Fethiye Tilbe,Vildan Mahmutoglu Summary

We’re pleased to welcome you to the Department of Political Science at the University of Bari “Aldo Moro” for the 7th Migration Conference. The conference is the largest scholarly gathering on migration with a global scope. Human mobility, economics, work, employment, integration, insecurity, diversity and minorities, as well as spatial patterns, culture, arts and legal and political aspects appear to be key areas in the current migration debates and research. Throughout the program of the Migration Conference you will find various key thematic areas covered in 598 presentations by 767 contributors coming from all around the world, from Australia to Canada, China to Colombia, Brazil to Korea, and South Africa to Norway. We are proud to bring together experts from universities, independent research organisations, governments, NGOs and the media. We are also proud to bring you opportunities to meet with some of the leading scholars in the field. This year invited speakers include Fiona B. Adamson, Markus Kotzur, Philip L. Martin, Karsten Paerregaard, Ferruccio Pastore, Martin Ruhs, Jeffrey H. Cohen, and Carlos Vargas Silva. Although the main language of the conference is English, this year we will have linguistic diversity as usual and there will be presentations in French, Italian, Spanish and Turkish. We have maintained over the years a frank and friendly environment where constructive criticism foster scholarship, while being nice improves networks and quality of the event. We hope to continue with this tradition and you will enjoy the Conference and Bari during your stay. We thank all participants, invited speakers and conference committees for their efforts and contribution. We also thank many colleagues who were interested in and submitted abstracts but could not make it this year. We are particularly grateful to hundreds of colleagues who served as reviewers and helped the selection process. We also thank to those colleagues who organised panels and agreed to chair parallel sessions over three days. We reserve our final thanks to the team of volunteers whose contributions have been essential to the success of the conference. In this regard, special thanks are reserved for our volunteers and team leaders Rosa, Alda, Franco, and Aldo from the University of Bari, Tuncay and Fatma from Regent’s University London, Fethiye from Namik Kemal University and Vildan from Galatasaray University, Ege from Middle East Technical University, Mehari from Regent’s University London, and Gizem from Transnational Press London. Our final thanks are reserved for the leaders of the University of Bari “Aldo Moro” and the Department of Political Science, President of Puglia Regional Administration and Mayor of City of Bari for hosting the Conference and for their generous support in enriching the Conference programme. Please do not hesitate to get in touch with us through the conference email ([email protected]). Ibrahim Sirkeci and Michela C. Pellicani The Migration Conference Chairs The Migration Conference 2019 The Migration Conference is a global venue for academics, policy makers, practitioners, students and everybody who is interested in intelligent debate and research informed discussions on human mobility and its impacts around the world. The Migration Conference 2019 is the 7th conference in the series and co-organised and hosted by the University of Bari “Aldo Moro”, Italy and Transnational Press London. The Migration Conferences were launched at the Regent’s Centre for Transnational Studies in 2012 when the first large scale well attended international peer-reviewed conference with a focus on Turkish migration in Europe in Regent’s Park campus of Regent’s University London. The migration conferences have been attended by thousands of participants coming from all around the world in London (2012), London (2014), Prague (2015), Vienna (2016), Athens (2017), Lisbon (2018), and Bari (2019).

My University Days

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

My University Days by Maksim Gorky Summary

Download or read My University Days book by clicking button below to visit the book download website. There are multiple format available for you to choose (Pdf, ePub, Doc).

Complete Life's Little Instruction Book

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Complete Life's Little Instruction Book by H. Jackson Brown Jr. Summary

Originally written as a gift from a father to a son, the book's simple message--to be understanding, thoughtful, and appreciative--has been enjoyed by men and women of all ages. This edition with all three volumes has been redesigned for a new generation.

Without a Country

Erken Kaybedenler Pdf/ePub eBook

DownloadRead

Without a Country by Ayse Kulin Summary

From the international bestselling author of Last Train to Istanbul comes a novel based on true events that explores the depths of pride, devotion, and persistence as four generations of a family struggle to forge their destinies. As Hitler's reign of terror begins to loom large over Germany, Gerhard and Elsa Schliemann--like other German Jews--must flee with their children in search of sanctuary. But life elsewhere in Europe offers few opportunities for medical professor Gerhard and his fellow scientists. Then they discover an unexpected haven in Turkey, where universities and hospitals welcome them as valuable assets. But despite embracing their adopted land, personal and political troubles persist. Military coups bring unrest and uncertainty to the country, intermarriage challenges the cultural identity of Gerhard and Elsa's descendants, and anti-Semitism once again threatens their future in the place they call home. From World War II to the age of social media, one family's generations find their way through love and loss, sacrifice and salvation, tragedy and triumph--with knowledge hard won and passion heartfelt.